TRT Yetenek Programı Başvuruları Başladı

TRT Yetenek 2021 programı için başvurular  29 Ocak-12 Mart  2021 tarihleri arasında, https://kariyer.trt.net.tr/yetenek/  internet adresi üzerinden çevrim içi şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

TRT Yetenek, üniversitelerin lisans bölümlerinden 2021 yılında mezun olacak öğrencileri, 01.01.2018 tarihi itibarıyla lisans mezuniyeti elde edenleri ve medya sektöründe kariyer yapmayı hedefleyen yetenekli gençleri kapsamaktadır. Toplamda 200 yetenekli genç, Kurumumuzun TV ve Radyo İçerik, TV ve Radyo Teknik Fonksiyonlar, Kurumsal Fonksiyonlar, Pazarlama Stratejisi, Dijital Strateji, Dijital İçerik ve Bilgi Teknolojileri olmak üzere 7 farklı çalışma alanında istihdam edilecektir.

 

Başvuru şartlarını sağlayan adaylar, 7 aşamalı değerlendirme sürecine katılacaklardır. Değerlendirme süreci; Genel Yetenek ve Yabancı Dil Sınavı, Video Proje Sınavı, Grup Vaka Sınavı, Kişilik Envanteri, İK Mülakatı ve son olarak Birim Mülakatı'ndan oluşmaktadır. Değerlendirme sürecinde Grup Vaka Sınavı aşamasına kadar olan tüm adımlar, çevrim içi şekilde gerçekleşecektir. Böylelikle, içinde bulunduğumuz Koronavirüs salgınından izole bir şekilde tüm adaylarımız TRT Yetenek'e katılabileceklerdir. Adaylar, başvurularını tamamladıktan sonra, TRT Yetenek internet adresi üzerinde yer alan "Giriş" kısmından başvuru bilgilerine erişebilmekte ve sürecini çevrim içi şekilde takip edebilmektedir.

 

Her türlü soru için, adaylar, yetenek@trt.net.tr  adresine e-posta atarak TRT İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı'na ulaşabilmektedir.