Bahar Dönemi Alan Uygulama Yerleri Açıklanmıştır!

2019-2020 Bahar Döneminde Alan Uygulama Yeri Kariyer Merkezi Direktörlüğü tarafından belirlenen öğrencilerimizin Uygulama yerleri açıklanmıştır!

!ÖNEMLİ!

 

 • Kariyer Merkezi Direktörlüğü tarafından yönlendirilecek öğrenciler, ilan edilen yerinde uygulama yerlerine gitmek zorundadırlar.
   
 • Yerleştirmeler Üniversitemize verilen kontenjan sayılarına göre yapılmaktadır.
   
 • Kariyer Merkezi Direktörlüğü tarafından yönlendirilen öğrencilerin dönem içerinde çeşitli sebeplerle (yarı zamanlı-tam zamanlı iş bulma, yeni bir uygulama veri bulma, gönderildiği kurumu beğenmeme.. vb) kesinlikle değişiklik yapılmasına müsaade edilmeyecektir.
 • Kariyer Merkezi Direktörlüğü tarafından yönlendirilen öğrencilerin dönem içerinde uygulama günlerine devam etmeme durumlarında kesinlikle telafi yazısı yazılmamaktadır. ( Raporlu durumları bildirmeniz gerekmektedir.)

Uygulama Yerleri için Gerekli Evraklar ile ilgili;

 • Uygulama yerini kendi belirleyecek olan öğrencilerin ‘’ Uygulama Yeri ve Kabul Formu’’nu Kariyer Merkezi Direktörlüğüne uygulamaya çıkmadan 10 iş günü öncesinde teslim etmesi gerekmektedir.
 • Staja yerleşen öğrenciler yerleştikleri yerleri ve staj sigorta evraklarını (işe giriş bildirgelerini) st.uskudar.edu.tr uzantılı maillerini kontrol ederek öğrenebilir ve elde edebilirler. Mail hesaplarınız için Bilgi İşlem Birimi’ nden bilgi alabilirsiniz.
 • ST uzantılı mail adresine SGK evrağı gelmeyen öğrencilerimiz E-Devlet üzerinden ‘’4A İşe Giriş Çıkış’’ sekmesinden sigorta evraklarına ulaşabilirler.
   
 • Yaz stajı yapmış öğrencilerimizin SGK Belgelerinde giriş tarihleri olarak staja başlama tarihleri yer almaktadır. Öğrencilerimiz Güz ve Bahar dönemlerinde de uygulamaya çıkarken bu evraklarını kurumlara verebilirler. Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimizin ilk Uygulama ya da Staja çıktıkları tarihten mezun oldukları tarihe kadar ‘’İş Kazası ve Meslek Hastalıkları’’ sigortaları okulumuz tarafından karşılanmaktadır.
   
 • Öğrencilerimizin @st.uskudar.edu.tr uzantılı mail adreslerine atılan SGK belgeleri ilk Uygulama ya da Staja çıktıklarında atılmış olup, daha sonraki uygulama ya da stajlarında atılmamaktadır. Bu yüzden lütfen Kariyer Merkezi Direktörlüğü tarafından iletilen mailleri silmeyiniz.

2019-2020 Bahar Dönemi Alan Uygulama Yeri Açıklama Sistemi: http://bit.ly/AlanUygulama